Cikkek

A pajzsmirigy az emberi szervezet egyik legfontosabb mirigye. Hormontermeléssel szabályozza a testhőmérsékletet, a szívritmust és az anyagcserét is. Ha a pajzsmirigy nem működik megfelelően, számos kellemetlen tünet jelentkezhet, amelyek közül a fáradtság, a súlygyarapodás és az alvászavarok csak a legenyhébbnek tekinthetők.
Szerencsére számos természetes és növényi gyógymód segíthet a pajzsmirigy egészségének és működésének támogatásában, ezért ebben a cikkben részletesen bemutatjuk a lehetőségeidet, ahogyan megismerheted, miért olyan fontos, hogy figyelj a pajzsmirigyedre.
Olvass tovább, hogy többet megtudj.

Az Ashwagandha (Whitania Somnifera) egyéb nevein Téli cseresznye, Indiai ginzeng vagy Álombogyó az ayurvédikus orvoslásban többezer éve ismer gyógynövény, amelyet szerencsére ma világszerte egyre többen fedeznek fel maguknak. Különböző átfogó kutatások igazolják, hogy valóban kiválóan kezeli a stresszt, hatásos energizáló, immunerősítő, kedvezően hat a minőségi alvásra, a hormonális
egyensúlyra és a szellemi egészségére.

Ha reggelente alig bírsz kikecmeregni az ágyból, és napi 4-5 kávé után is kimerültnek érzed magad, akkor elképzelhető, hogy a mellékvese fáradtság kerített hatalmába. Így küzdd le a mellékvese fáradtságot!

A PCOS, vagyis policisztás ovárium szindróma, a petefészek rendellenes működéséhez vezet. A természetnek azonban van megoldása. Cikkünkből megtudod.

Egyre több kutatás eredménye mutat rá arra, hogy a klorofill számos egészségvédő hatással rendelkezik, így nem meglepő, hogy sokan "zöld vérnek" is nevezik. A klorofill ugyanis nem csak a növények számára kulcsfontosságú, hanem az emberi testre is kimagasló hatással van.
Ebben a cikkben megnézzük a biokémiai és egészségügyi jelentőségét, felfedezve azt a potenciált, amelyet az emberi szervezet egészsége és vitalitása szempontjából hordoz.

Ösztrogén dominancia ellen – Természetes megoldás a hormonális egyensúly visszaállításához
Az ösztrogén dominanciai a hormonális egyensúly felborulásának jele. Ismerd meg a tüneteit, a kezelési lehetőségeket, hogy újra kirobbanó formában lehess.

Van természetes megoldás a PMS tüneteinek enyhítésére és a hormonális egyensúly fenntartására. Fedezd fel a természet gyógyító erejét, olvasd el cikkünket.

Ha te is tapasztalod ezeket a hőhullámokat, akkor tudod, mennyire megkeseríthetik a legjobb pillanataidat is. Szerencsére ma már ez ellen is létezik hatékony és egyszerű megoldás. Olvasd el cikkünket!

Sokan nem tudják, mi a gond, csak azt érzik, hogy szétziláltak a napjaik. Hiába alszanak, nem kipihentek, sőt, felébrednek az éjszaka közepén, pedig még álmosak. Képtelenek végigvinni a feladataikat, alaposan koncentrálni a munkájukra, és folyton mozog a kezük-lábuk. Neked is ismerősek ezek a tünetek?

Honnan tudom, hogy változókorban vagyok? A válasz viszonylag egyszerű. Alvászavarok, hőhullámok, rendszertelen menstruációs ciklusok, kimerültség és érzelmi zaklatottság – ezek a változókor kezdetének legjellemzőbb tünetei, amelyek akár nagyon hosszú évekig képesek a mindennapjainkat megnehezíteni. Nem szabad azonban elkeserednünk, hiszen egyrészt ez egy teljesen természetes folyamat, másrészt van megoldás a tünetek enyhítésére, sőt megszüntetésére is.

Változókor, klimax, menopauza. Szinte ugyan azt jelenti egy nő számára, a termékeny életszakaszának végét. Sokan már előre készülnek erre a jelentős hormonális változásra, mások egészen egyszerűen nem is akarnak gondolni rá, aztán egyszer csak, valahogy a változókori tünetek felismerésével jön a döbbenet. Klimaxolok. Többeknek nehézséget okoz a változókor elfogadása mert így már nem érzik magukat eléggé nőnek és kellően vonzónak.

Segítség, PCOS-em van! Sokat hallani, olvasni erről a betegségről, így most jöjjön egy kis PCOS-kisokos, azaz pár dolog, amit tudnod kell róla. És persze azt is megmutatjuk, hogyan tudunk Neked segíteni a kezelésben.

Tudom, hogy a természetes babavárás nehézségei érzékenyen érintenek téged is, de azt is tudnod kell hogy meglepően sok nő akár már a húszas évei közepén is tapasztalhatja ugyanezt a kihívást a babatervezés során.. A nehezebb teherbeesésednek számos oka lehet, és gyakran több tényező együttesen is hozzájárulhat a vártnál küzdelmesebb természetes fogantatáshoz. Nézzük át közösen hogyan használhatod tudatosan az ayurvéda erejét arra, hogy természetes úton babád lehessen és melyek azok a gátló tényezők, amelyek akadályoznak a célod elérésében.

Depresszió ellen, csak természetesen: a Brahmi 5+1 előnye
Rohanó világunkban egyre több kihívással kell szembenéznünk – a munka és a magánélet egyensúlyát megtalálni ezért nem egyszerű. A stressz a mindennapi életünk része, így, különösen a téli időszakban gyakran érezhetjük magunkon a levertség, a fásultság jeleit is. Mit tehetünk a depressziós tünetek ellen? Ebben lesz nagy segítségünkre a Brahmi, a Távol-Kelet egyik legsokoldalúbb gyógynövénye – cikkünkben megmutatjuk, hogyan!

A babavárás életünk egyik legcsodálatosabb időszaka lehet - ehhez azonban a testi és lelki felkészülés is elengedhetetlen. Az új élet megteremtése a természet egyik legfontosabb folyamata. A leendő kisbabád érdekében a lehető legjobb döntés idáig - szó szerint a gyökerekig - visszanyúlni segítségért.

Álmatlanság, alvászavar. A különböző alvászavarok, a rendszeres álmatlanság, a gyakori ébredés, a nappali aluszékonyság, az alvási ciklus felbomlása, az alvási apnoe és a teljes kialvatlanság számos súlyos következménnyel járhat. Hiszen alvás alatt dolgozza fel agyunk a nappal begyűjtött információkat.

A kopaszodást sokan a férfiasság jelének tartják, ám a férfiaknak sem öröm, ha magasodni kezd a homlokuk. A nők nagy része pedig egyenesen drámainak éli meg, ha egyre több hajszál marad a fésűjében, gyérülni, hullani kezd a haja, egyenletesen vagy foltokban kopaszodni kezd.

A hőhullámok nem csak a menopauza idején jelentkeznek. Betegség és hormonzavar is állhat a hátterükben. Mi a megoldás? A hőhullámok leggyakrabban a menopauza idején jelentkeznek. A nők több mint 80%-a szenved tőlük. Nehéz velük együtt élni, mert erősen befolyásolják a mindennapi életet.

A modern társadalmakban nekünk, nőknek sok-sok egészségügyi problémával kell szembenéznünk. Ahogy az idő halad előre, egyre sokasodnak a gondok, de fiatalon is számos akadályt kell leküzdenünk.

Ki mondta, hogy egy lekvár amellett, hogy finom, nem lehet kimagaslóan egészséges is?! A Chyawanprash immunerősítő lekvár nem kevesebb, mint 53 fajta gyógynövényt tartalmaz. Így nem csak életünket édesítheti meg, de olyan jótékony hatásai is vannak, melynek ismeretében örökké bérelt helye lesz a polcunkon!

Progeszteronnal a zavartalan alvás és a nyugalom nyomában - A pandémia utóhatásai. A pandémia alatt megváltozott a bioritmusod, nehezebben alszol el, és ha sikerül, akkor sem jól? Bármit megadnál már egy jó kiadós alvásért, ami után kipihentem ébredsz?

A nők rettegett mumusa: a premenstruációs szindróma. Megszabadulhatunk a kínzó tünetektől? Talán nincs is olyan nő a világon, aki a premenstruációs szindróma hallatán ne kezdene el bőszen bólogatni.

Úgy érzed, nem találod belső egyensúlyod? Gyakran szeszélyes vagy nyomott a hangulatod? Kiszámíthatatlan a menstruációs ciklusod vagy hőhullámok gyötörnek? Ezen problémák hátterében a női testet uraló egyik legfontosabb hormon, a progeszteron hiánya állhat. Mivel a női test egészségéért a progeszteron felel, az alacsony progeszteronszint jelentős hatással lehet a női hormonrendszer működésére.

Az Ayurvéda úgy tartja, hogy az egészség alapja mind egyéni, mind kulturális szinten a megfelelő gyermekgondozás. Hatékony és működő módja annak,hogy megítéljük valaki egészségét, ha megnézzük mit eszik/evett, mennyit mozog, milyen életvitelt folytat.

A triphalát az indiai ajurvédikus gyógyászat évszázadok óta alkalmazza a belső tisztaság és a jó emésztés fenntartására. Az indiai tradicionális kezelések egyik fő gyógynövény formulája. Triphala szó jelentése: három gyümölcs: tri, azaz három és phala azaz gyümölcs.

A shatavari a női szervezet ajurvédikus fiatalítószere. Ez egy évszázadok óta használt spárga-faj. A shatavari, szó szerinti fordításban „száz férjet birtokló”-t jelent, amely a gyógynövény női reproduktív szervekre gyakorolt erősítő és fiatalító hatására utal.

Az Ayurvéda a holisztikus gyógyítás és életfilozófia ősi indiai tudománya. Nemcsak orvostudomány, hanem egy szemlélet a világról, teljes életfilozófia, mely részletes útmutatást ad arról,hogy milyen étrend, tevékenységek, viselkedés, és életmód van kedvező, illetve nem túl kedvező hatással ránk. Az Ayurvéda a Védák tudományának része.

A jógikus életmód első legfontosabb szabálya egy napi rutin (dinacharya) létrehozása. A mentális és fizikai egészség alapja a rendszeresség: olyan szokások kialakítása, melyek a fejlődésedet szolgálják a mindennapokban. Éppen ezért elengedhetetlen az egészséges rutin összeállítása.

A shilajitot, vagy másik nevén múmijót világszerte több mint 3000 éve nagy becsben tartják fiatalító, erősítő és méregtelenítő hatása miatt és vannak, akik egyenesen csodaszerként tekintenek rá.

Alábbi cikkünkben most elárulunk mindent a progeszteron pótlásról és a természetes növelésének módjairól. A progeszteront elsődleges női nemi hormonként is ismerheted. Szükség van rá a menstruációs ciklus szabályozásához és a teherbeeséshez, illetve a terhesség fenntartásához, továbbá az embrió fejlődéséhez.

Mielőtt a tulsi, vagyis a „gyógynövények királynőjének” csodáiról és hatásairól olvasnál, foglalj helyett egy kényelmes fotelben, széken vagy ülőpárnán és készíts magadnak egy finom, meleg teát belőle. Teremts a teával hangulatos légkört, merülj el könnyedségében, lelj megnyugvást melegségében és tisztaságában…

Különféle hatóanyagainak köszönhetően sok tanulmányban "csodafának" vagy "hosszú életű fának" is nevezik. Indiában a gyógyászaton kívül, víztisztításra és élelmiszerként is használják.

Guggulnak vagy guggulunak nevezzük a guggul fa gyantáját is, melyet több mint kétezer éve használnak az ájurvédikus orvoslásban. Azt mondják a guggulról, hogy hatását 20 éven át tartja. A guggul nagyon fontos növényi eredetű balzsam az ájurvédikus gyógyításban.