Cikkek

Úgy érzed, nem találod belső egyensúlyod? Gyakran szeszélyes vagy nyomott a hangulatod? Kiszámíthatatlan a menstruációs ciklusod vagy hőhullámok gyötörnek? Ezen problémák hátterében a női testet uraló egyik legfontosabb hormon, a progeszteron hiánya állhat. Mivel a női test egészségéért a progeszteron felel, az alacsony progeszteronszint jelentős hatással lehet a női hormonrendszer működésére.

Az Ayurvéda úgy tartja, hogy az egészség alapja mind egyéni, mind kulturális szinten a megfelelő gyermekgondozás. Hatékony és működő módja annak,hogy megítéljük valaki egészségét, ha megnézzük mit eszik/evett, mennyit mozog, milyen életvitelt folytat. A fentiek kulturális szinten is megállják a helyüket. Egy kultúra egészségét az mutatja meg, mennyire egészségesek, hogyan nevelkednek a benne élő gyermekek.

A triphalát az indiai ajurvédikus gyógyászat évszázadok óta alkalmazza a belső tisztaság és a jó emésztés fenntartására. Az indiai tradicionális kezelések egyik fő gyógynövény formulája. Triphala szó jelentése: három gyümölcs: tri, azaz három és phala azaz gyümölcs.

A shatavari a női szervezet ajurvédikus fiatalítószere. Ez egy évszázadok óta használt spárga-faj. A shatavari, szó szerinti fordításban „száz férjet birtokló”-t jelent, amely a gyógynövény női reproduktív szervekre gyakorolt erősítő és fiatalító hatására utal. Az ajurvéda a nők számára a leghasznosabb növénynek tekinti.

Az Ayurvéda a holisztikus gyógyítás és életfilozófia ősi indiai tudománya. Nemcsak orvostudomány, hanem egy szemlélet a világról, teljes életfilozófia,mely részletes útmutatást ad arról,hogy milyen étrend, tevékenységek, viselkedés, és életmód van kedvező illetve nem túl kedvező hatással ránk.
Az Ayurvéda a Védák tudományának része.

A jógikus életmód első legfontosabb szabálya egy napi rutin (dinacharya) létrehozása. A mentális és fizikai egészség alapja a rendszeresség: olyan szokások kialakítása, melyek a fejlődésedet szolgálják a mindennapokban. Éppen ezért elengedhetetlen az egészséges rutin összeállítása.

A shilajitot, vagy másik nevén múmijót világszerte több mint 3000 éve nagy becsben tartják fiatalító, erősítő és méregtelenítő hatása miatt és vannak, akik egyenesen csodaszerként tekintenek rá.

A progeszteront elsődleges női nemi hormonként is ismerheted. Szükség van rá a menstruációs ciklus szabályozásához és a teherbeeséshez, illetve a terhesség fenntartásához, továbbá az embrió fejlődéséhez.

Mielőtt a tulsi, vagyis a „gyógynövények királynőjének” csodáiról és hatásairól olvasnál, foglalj helyett egy kényelmes fotelben, széken vagy ülőpárnán és készíts magadnak egy finom, meleg teát belőle. Teremts a teával hangulatos légkört, merülj el könnyedségében, lelj megnyugvást melegségében és tisztaságában…

Különféle hatóanyagainak köszönhetően sok tanulmányban "csodafának" vagy "hosszú életű fának" is nevezik. Indiában a gyógyászaton kívül, víztisztításra és élelmiszerként is használják.

Guggulnak vagy guggulunak nevezzük a guggul fa gyantáját is, melyet több mint kétezer éve használnak az ájurvédikus orvoslásban. Azt mondják a guggulról, hogy hatását 20 éven át tartja. A guggul nagyon fontos növényi eredetű balzsam az ájurvédikus gyógyításban.